Krimi Pomáháme Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Policie objevila na ulici dvě malá děvčátka bez dozoru, v pozdních hodinách

CHOMUTOV – Během kontrolní činnosti v ulici Kundratická neuniklo pozornosti strážníků, že na chodníku sedí dvě malá děvčátka bez dozoru, a to už v poměrně pozdních hodinách.

Díky místní znalosti strážníci věděli, že nad výchovou těchto dětí je nařízený soudní dohled a sleduje je OSPOD, a to nejen tyto dvě dívenky, ale ještě další tři sourozence ve věku od 3 do 8 let. Dívky byly špinavé, žíznivé a hladové, a tak alespoň ty nejzákladnější požadavky dětí strážníci vyplnili a dali jim najíst a napít, než je odvedli domů.

Cestou se hlídka dozvěděla, že holčičky čekaly na rodiče, až se vrátí domů. Přes operačního velitele byla vyrozuměna sociální pracovnice, která šla s hlídkou také do místa bydliště dětí. V bytě se tedy nacházelo společně s děvčátky 5 malých dětí bez dozoru, které měl údajně hlídat nějaký známý, jenž na místě nebyl, protože se prý vydal hledat děvčata.

V situaci se pak angažovalo ochotně několik příbuzných, kteří se snažili pomoct a vnést do situace světlo. Po příjezdu rodičů mnohem později, se na služebnu dostavil otec, který místo poděkování přišel s výhrůžkou a bylo viditelné, že je podnapilý.

Zdroj : Městská policie Chomutov

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář