Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Napadený mladík z koupaliště v Dubí David Michajlak se zotavuje, pozdravuje a vyvrací fámy a nepravdy

TEPLICE – Zmlácený pětadvacetiletý David Michajlak, kterého brutálně napadal skupina Romů na koupališti v Dubí na Teplicku se zotavuje a posílá děkovné pozdravy i přes sociální sítě.

„Rád bych poděkoval Všem za tak obrovskou podporu a finanční dary. Je Vás tolik, že nejde každému zvlášť odepsat. Velmi si toho vážím a mockrát děkuji Vám všem. Také chci poděkovat všem co mi v těchto těžkých chvílích pomáhají, rodina, přátelé, známý i neznámí lidé. Město Dubí, také zaslouží velký potlesk jak se postavilo k situaci, ještě jednou velké díky, jsem rád že lidi co znám a poznávám, jsou stejného názoru, že si musíme pomáhat, tak jako kdy si.

Pomalu ale jistě se léčím.

P. S. V Žatci jsem nikdy nebyl, lidi opravdu neví co by si ještě vymysleli… Snad to vše dobře dopadne s pozdravem všem D. M.“

David tak reaguje na údajné pomluvy a lži, které se vzápětí vyrojily v  některých médiích, která přinesla „šokující“ informace, o tom, že David je například příznivec extrémních hnutí a zúčastnil se například pochodu proti Romům v Žatci.

Přátelé Davida vytvořili transparentní účet na webu České spořitelny. Konto bylo zřízeno na dary za statečnost pro Davida. Nejde tak o sbírku, ale o konto na dary. Ten založil Pavel Bruzek z Teplic a papíry již předal oficiálně Davidovi.

Obrovská vlna solidarity, podpory ale i nenávisti se vzedmula poté, co v úterý 7. srpna se pohádaly kvůli dětem dvě ženy v bazénku brouzdaliště v Dubí. Romka tam následně začala českou ženu bít. Do sporu se vložil pouze David, který neváhal a české ženě přispěchal na pomoc. Následně se ale na něj vrhla skupina přibližně sedmi Romů. V této „férové“ cikánské bitce 7 proti 1 pak mladému muži útočníci způsobili závažná zranění v obličeji a David následně skončil v nemocnici, kam ho převezla přivolaná sanitka záchranné služby.

Policisté případ vyšetřují a zatím obvinili mladou Romu z výtržnictví a prošetřuje skupinu útočících mužů. Další obvinění ale zatím ještě nepadlo! Dlouho netrvalo a do incidentu se již vložil i proromský server Romea.cz, který přišel se svou verzí příběhu a dokonce natočil „svědectví“ ženy, která označila naopak Davida za iniciátora celé bitky s tím, že konflikt vyvolal údajně právě David, když napadl romskou ženu. Přesto spor rozdělil Romy na dva tábory, někteří Romové vzkázali útočníkům z Teplic, aby se mladému muži omluvili!

Do Dubí se kvůli krvavému incidentu již zítra, tedy v sobotu 18. srpna chystá Dělnická strana se svým protestem, a to i přes výslovný zákaz dubské radnice! Romové z Dubí se ale od incidentu distancovali a tvrdí, že za útokem jsou přespolní Romové z Teplic. Nechápou proto, proč by protestní akce měla být tedy v Dubí.

Autor: Honza Vraný

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář