Složky IZS Vysočina Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

PYROCAR 2018 o víkendu představil návštěvníkům mnoho zajímavého z práce hasičů

PŘIBYSLAV – Hasičský záchranný sbor České republiky připravil dosud nevídaně široký a atraktivní program jubilejního pátého setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek, který se pod názvem PYROCAR 2018 koná na travnatém letišti v Přibyslavi v okrese Havlíčkův Brod za účasti 350 cisternových automobilových stříkaček sborů dobrovolných hasičů z celé republiky. 

Automobily na letiště přijížděly již v pátek 17. srpna. Slavnostní zahájení začalo v sobotu 18. srpna v 11 hodin tříminutovým houkáním jejich sirén. Přibližně v 18 hodin se s hasiči a návštěvníky Pyrocaru setkal předseda vlády České republiky Andrej Babiš.

Odpoledne proběhla kompletní ukázka činnosti integrovaného záchranného systému, o kterou se s tanky a dálkově řízenými bagry postará Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR z Hlučína a s další moderní technikou Hasičské záchranné sbory Kraje Vysočina a Moravskoslezského kraje.

V ukázce se předvedla i Letecká služba Policie ČR s vrtulníkem BELL 412. Rakouská společnost Rosenbauer poprvé v České republice představila své dva nové speciály – písečnou Tatru Tigon a letištní Panther.

V bohatém kulturním programu byl pokřtěn kalendář s fotografiemi nejkrásnějších českých a slovenských hasiček, vítězek dosavadních osmi ročníků soutěže Miss hasička Česko-Slovensko.

Záštitu nad letošním Pyrocarem převzal generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslav Ryba.

Letos zastínila Pyrocar bohužel i smutná událost! Ve věku 67 let totiž náhle zemřel dlouholetý starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karel Richter. Záchranná služba ho odvezla kvůli zdravotním potížím přímo z areálu PyroCar. Sdružení, které má přes 358 000 členů a na 7600 sborů, vedl Karel Richter osmnáct let. ČEST JEHO PAMÁTCE.

Autor: kpt. Mgr. Nicole Zaoralová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář