Krimi Složky IZS Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME VIDEEM: Demonstranti v Dubí napadli novináře Víta Hassana, který publikuje pro Romea.cz a Parlamentní listy. Policisté dva radikály viní z loupeže

DUBÍ – V souvislosti se sobotní demonstrací proti násilí v Dubí na Teplicku policisté obvinili již šest lidí a sedmého demonstranta ještě prošetřují. Dva z nich se podle kriminalistů dopustili i loupeže, když se pokusili napadenému novináři sebrat jeho fotoaparát!

Napadeným novinářem je reportér proromského serveru Romea.cz a Parlamentních listů Vít Hassan. Ten se zpravidla objevuje s fotoaparátem v ruce při podobných protestních akcích. Někteří ze zúčastněných na demonstracích označují Víta Hassana za „provokatéra“, který údajně úmyslně vyprovokovává podobné incidenty. To prý byl i případ sobotní akce, kdy fotografoval účastníky protestu.

Protestní akci v Dubí uspořádala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS)  v čele s Tomášem Vandasem, a to jako reakci na krvavý incident na místním koupališti, kdy Romové zaútočili na mladého muže. Ten se zastal Češky, kterou napadla Romská žena. Tu již policisté obvinili z výtržnictví a prošetřují další násilníky. Celá skupina Romů údajně pochází z Teplic.

Novinář píšící především pro Romea.cz a Parlamentní listy, kterého v sobotu v Dubí napadla dvojice demonstrantů však údajně není žádným svatouškem. V roce 2013 si Vít Hassan stěžoval na tehdejší zákrok pražské policie a posléze i na Generální inspekci bezpečnostních sborů! Revizor ho měl za přihlížení policie zbít, odcizil mu diktafon a z jeho mobilních telefonů vymazat data. Nakonec byl však sám obviněn a pravomocně odsouzen, a to údajně na základě křivého svědectví.

Vít Hassan také přiznal, že zbil teleskopickým obuškem revizora. Na kontě již v tu dobu měl několik fyzických útoků především pro desítky černých jízd.  Soudce posléze poslal Hassana na dva roky do vězení za křivé svědectví. Ústavní soud poté zrušil rozsudek nad Hassanem.

Autor: Honza Vraný

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář