Krimi Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Cizinec nechal v uzavřeném autě kotě a šel do ZOO! Zasáhnout museli strážníci

PRAHA – Strážníci před časem zachraňovali pomocí obušku tři psy uzavřené v autě. I při záchraně kotěte hrál teleskopický obušek hlavní roli. Kotě tentokrát ponechal majitel v uzamčeném vozidle na parkovišti u pražské ZOO.

Další záchrannou zvířecí akci mají za sebou pražští strážníci. Na parkovišti u zoologické zahrady šli zkontrolovat vozidlo, které mělo spuštěný alarm. První, čeho si všimli, bylo kotě, které dezorientovaně naráželo hlavou do čelního skla a vydávalo skřeky. Vzhledem k extrémně vysokým teplotám ani mírně pootevřené okénko komfort zvířete nemohlo zajistit.

Podle obsluhy parkoviště bylo auto na přímém slunci více jak tři hodiny. Hlídka městské policie nejprve požádala o pomoc zaměstnance zoologické zahrady, kteří rozhlasem vyzývali majitele k dostavení se k vozidlu. Stav kočky však začal být kritický, strážníci proto požádali o součinnost pracovnici úřadu, kolegy z odchytové služby i Policii ČR.

Po opakovaných marných výzvách trvajících více jak 45 minut, pracovnice úřadu rozhodla o dalším postupu v krajní nouzi. Strážník za pomoci teleskopického obušku rozbil boční zadní okénko a pracovník odchytu městské policie kotě ze žhavého pekla vysvobodil a podal mu vodu. Asi dvacet minut po ukončení záchranné akce se k vozidlu dostavil majitel. Na místě odmítl z důvodu jazykové bariéry vypovídat. Téhož dne se dostavil na úřad, kde s ním byla celá věc projednána.

„Pražská městská policie OPĚTOVNĚ naléhavě vyzývá veřejnost: nenechávejte v rozpálených vozech děti ani zvířata!“

Zdroj: Městská policie hl.m. Praha

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář