Krimi Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti

Stážníci poskytli první pomoc ženě se zástavou srdce

PRAHA – Díky ověřené spolupráci strážníků a záchranné služby se podařilo obnovit životní funkce u ženy se zástavou srdce. 

Již několik let v rámci hlavního města Prahy úspěšně funguje systém spolupráce záchranářů a autohlídek strážníků městské policie vybavených automatizovanými externími defibrilátory. Pokud je možnost zajistit rychlejší pomoc, je na místo vyslaná hlídka městské policie. Za dobu existence tohoto projektu se tak podařilo zachránit desítky osob.

Poslední případ zaznamenali strážníci v sobotu dopoledne. Autohlídka strážníků z Prahy 1 vybavená automatizovaným externím defibrilátorem byla vyslána do hotelu v Melantrichově ulici, kde se v jednom z pokojů měla nacházet žena se zástavou srdce. Strážníci na místě nalezli ženu bez dechu a hmatatelného pulzu. Hlídka ihned přiložila defibrilátor, který ovšem nedoporučil výboj, strážníci tedy přistoupili k nepřímé masáži srdce. Tu strážníci prováděli až do příjezdu záchranné služby.

. Asi po třech desítkách minut usilovné první pomoci, se nakonec u ženy podařilo obnovit základní životní funkce a stabilizovat ji pro převoz. Záchranáři cizinku následně převezli k hospitalizaci do jedné z pražských nemocnic.

Zdroj : Městská policie hl. m. Prahy

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář