Doprava Krimi Nezaradené Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Tragický střet osobního vozidla s koněm na plzeňské dálnici

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V pondělí 27. srpna několik minut po páté hodině ranní byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dopravní nehoda osobního vozidla a koně před 13. kilometrem dálnice D5 ve směru z Prahy do Rozvadova.  

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS Beroun a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Rudná. V době příjezdu první jednotky na místo ležel mrtvý kůň asi třicet metrů od osobního vozidla, ve kterém zůstal po střetu zaklíněn těžce zraněný řidič.

Hasiči ihned zahájili přípravné práce k jeho vyproštění z vozidla, jenže lékařka zdravotnické záchranné služby konstatovala u muže exitus. Hasiči následně vyčkali na zadokumentování nehody kriminální policií a teprve poté provedli vyproštění těla řidiče.

Po příjezdu kafilerní služby a naložení uhynulého koně byl také proveden oplach biologického materiálu z komunikace a její následné uklizení. Po dobu zásahu byl provoz na dálnici v úseku od Loděnice k Berounu zcela uzavřen a policie odkláněla dopravu po staré silnici. Zcela uvolnit dálnici se podařilo v půl deváté.

Zdroj : Hasiči Středočeského kraje 

nprap. Petr Svoboda

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

2 Replies to “Tragický střet osobního vozidla s koněm na plzeňské dálnici

  1. Pingback: พรมรถ

Napsat komentář