Krimi Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

Díky rychlému zásahu hasičů nevznikly firmě u stolárny v Uherském Brodu miliónové škody

UHERSKÝ BROD – V osm hodin večer měli vyhlášený poplach profesionální i dobrovolní hasiči, kteří byli vysláni k požáru u stolárny v Uherském Brodu. 

Po příjezdu pěti jednotek hasičů, a to profesionálních se stanice Uherské Hradiště a Uherský Brod a dobrovolných hasičů z Nivnice, Uherského Brodu a Vlčnova, venku u stolařské firmy hořely plechovky, obsahující barvy. Hasiči ihned nasadili celkem tři proudy a během pár minut požár uhasili. Ke snížení teploty použili i pěnu, neboť vlivem sálavého tepla došlo u budovy firmy k popraskání okenních výplní i k zasažení zde stojícího vozidla.

Dále provedli průzkum budovy s použitím termokamery. Požár se díky rychlému zásahu naštěstí dál nerozšířil a velitel zásahu tak mohl krátce před devátou hodinou večerní vyhlásit likvidaci požáru.

Na místo se dostavil i vyšetřovatel příčin požárů. Ten výši škody odhadl na sto třicet tisíc korun. Uchráněné hodnoty jdou však do miliónů korun, neboť požár nezasáhl budovu firmy. Po šetření místa události stanovil vyšetřovatel jako příčinu vzniku požáru samovznícení.

autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

foto: HZS Zlínského kraje

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Díky rychlému zásahu hasičů nevznikly firmě u stolárny v Uherském Brodu miliónové škody

Napsat komentář