Krimi Nezaradené Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti

Záhadné zmizení šestileté dívky

PRAHA – Již několik měsíců nikdo neviděl šestiletou dívku, která byla svěřena do poručnické péče.  

Kriminalisté z Krajského ředitelství pražské policie z prvního oddělení ve spolupráci s kolegy specializujícími se na pátrání po osobách pracují od poloviny srpna na objasnění případu pohřešování šestileté Valerie.

Případ se začal prošetřovat na základě poznatku od rodinného příslušníka zmizelé Valerie, který uvedl, že dívenku několik měsíců neviděl. Kriminalisté se proto o případ začali zajímat a prověrkou u poručnice, příbuzných, u orgánu sociálně právní ochrany dítěte, zdravotnických zařízení a na dalších různých místech zjistili, že dívka byla s jistou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela. Od té doby byla možná viděna někdy okolo Vánoc toho samého roku, ale toto nebylo s jistotou potvrzeno.

Dívenka byla svěřena soudem do poručnické péče své babičce spolu s dalšími třemi sourozenci. Výslech poručnice nepřinesl k vypátrání Valerie žádný přínos a žena se v případu stala hlavní podezřelou. Nedokázala totiž vysvětlit, kde dívka je. Kriminalisté s šedesátiletou ženou zahájili trestní stíhání pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy. Zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval.

V tuto chvíli nemůže policie vyloučit, že se Valerie stala obětí nějakého z trestných činů. Jestliže jste dívku viděli, víte, kde by se mohla nacházet nebo o ní máte jakékoliv informace, kontaktujte linku 158.

Popis pohřešované: výška cca 120 cm, černohnědé vlasy a hnědé oči. V levém obočí má jizvu.

Fotografie dívky je stará dva roky a novější v tuto chvíli není k dispozici.

Zdroj : Policie ČR 

por. Bc. Jan Daněk

 

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář