Krimi Plzeňský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Pád malého vrtulníku na Nové Hospodě v Plzni

PLZEŇ – Ve středu před půl šestou večerní jsme obdrželi na operační středisko oznámení o pádu malého vrtulníku na halu jedné ze soukromých firem na Nové Hospodě.

Na místo vyjely jednotky ze stanic Košutka a Střed a JSDHO Skvrňany. Vrtulník byl částečně vklíněn do střechy haly o velikosti cca 25 x 15 x 5m. Z jeho trosek vyprostili hasiči bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení dvě osoby. Ve vrtulníku cestovaly celkem 4 osoby včetně pilota. U dvou osob byla zahájena resuscitace, která byla lékařem ukončena jako neúspěšná. Další dvě osoby prohlásil lékař za mrtvé na místě.

Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření, dále zkontrolovali vrak termokamerou, aby se vyloučila možnost iniciace požáru od horkých částí motoru. Tato kontrola byla negativní. Z vraku došlo k drobnému úniku provozních kapalin.

Ve večerních hodinách hasiči nasvítili místo události, aby mohla pracovat PČR a koroner. Hasiči místo události opustili okolo jedenácté hodiny večerní.

Ve čtvrtek v osm hodin ráno započaly práce spojené se stabilizací budovy a následným vyproštením vraku vrtulníku. Hasiči podepřeli strop haly a odřezali poškozené vazníky, tak aby bylo možno dostat vrak na podlahu haly. Po jeho vyproštění započala svoji činnost PČR a následně i odborníci z Úřadu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V konečné fázi byl vrak naložen na nákladní automobil HZS Plzeňského kraje a odvezen do hangáru UZPLN v Praze Kbelích, kde bude podroben expertíze.

Zdroj : HZS Plzeňského kraje

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

2 Replies to “Pád malého vrtulníku na Nové Hospodě v Plzni

  1. Pingback: tire comparison

Napsat komentář