Finance Liberecký Politika Pomáháme Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Českolipská radnice dnes zahájila veřejnou sbírku na Vanesu a Lukáše

ČESKÁ LÍPA – „Pomoc pro Vanesu a Lukáše“, tak se jmenuje veřejná sbírka, kterou město Česká Lípa dnes zahájilo. Ta je určena malé Vanesce, která při srpnové tragické nehodě přišla o maminku a tatínek Lukáš bojuje s těžkým zraněním.

Účet, kam lidé mohou počínaje dneškem  přispívat, je vedený u Raiffeisenbank a.s. a jeho číslo je: 666 333 66 02/5500

Radní ještě v srpnu na svém zasedání odsouhlasili pro rodinu finanční dar ve výši 20 000 korun, jako okamžitou finanční výpomoc, což je maximum, o jakém ve formě daru může rada rozhodnout. Zastupitelé pak schválili dar 60 000 korun ze zbylého výtěžku z letošního městského plesu.

„Srpnová dopravní nehoda, kde přišlo o život několik mladých lidí, otřásla celou Českou Lípou. Tragédie je o to strašnější, že jedné malé holčice se už nikdy domů nevrátí její maminka a tatínek, který nehodu přežil, leží ve vážném zdravotním stavu v nemocnici. Rozhodli jsme se uspořádat veřejnou sbírku a alespoň trochu tak pomoci rodině. Již teď děkuji za každou darovanou korunu,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Kromě účtu, budou moci občané přispívat ještě kasiček rozmístěných po městě, o jejichž rozmístění budeme informovat.

„První okamžité kroky ve formě darů rady a zastupitelstva jsme učinili, nyní je na řadě sbírka, při které věříme v solidaritu Českolipanů, která pomůže zajistit péči především malé Vanesce, ale usnadní alespoň trochu život i jejímu tatínkovi,“ dodal místostarosta Juraj Raninec.

Zdroj: Česká Lípa

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Českolipská radnice dnes zahájila veřejnou sbírku na Vanesu a Lukáše

Napsat komentář