Krimi Složky IZS Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

Při požáru střechy domu ve Fryštáku v místní části Vítová na Zlínsku zachraňovali hasiči papoušky

FRYŠTÁK – Profesionální hasiči ze stanice Zlín a dobrovolní hasiči z Fryštáku a Kašavy měli pár minut po půl deváté ráno vyhlášený poplach a byli vysláni operačním důstojníkem do Fryštáku místní části Vítová na Zlínsku k hlášenému požáru střechy rodinného domu. 

Po příjezdu hasičů byla kompletně zasažená střecha domu požárem, který ohrožoval budovu v těsné blízkosti zasaženého domu i sousední rodinný dům. Hasiči proto ihned začali s ochlazováním těchto budov, aby je požár nezasáhl. Dále s využitím výškové techniky nasadili tři proudy a začali požár hasit.

Obyvatelé zasaženého domu byli všichni v bezpečí venku mimo hořící dům a nikdo z nich nebyl zraněn. V domě však zůstali vzácní papoušci. Jakmile to situace dovolila, hasiči je v pořádku vynesli ven. Dramatické chvilky si zažili i další desítky papoušků, nacházející se ve vedlejší budově, ve které došlo k lehkému zakouření. Hasiči zde použili přetlakovou ventilaci, aby kouř rychle dostali mimo budovu a papoušci nebyli ohroženi na životě. Několik opeřenců však nepřežilo.

Po lokalizaci požáru rozebrali hasiči konstrukci střechy. S využitím termokamery hledali a následně dohašovali skrytá ohniska. Při dohašování půdních prostor zde hasiči nalezli dvě propanbutanové láhve. Jedna při požáru explodovala. Druhou hasiči vynesli ven a ochlazovali.

Při požáru byl poškozen sousední rodinný dům. Popraskala okna balkónových dveří a byla poškozena fasáda domu.

Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požáru, který po ohledání místa požářiště stanoví příčinu vzniku požáru a vyčíslí vzniklé škody.

Příčinu požáru šetří vyšetřovatel hasičů společně se státními policisty. Vyšetřování bude probíhat až do večerních hodin. Na místo byl přizván i kriminalistický znalec z oboru elektro.

Vyšetřovatel hasičů škodu vyčíslil na 1.600.000,-Kč a výši uchráněných hodnot stanovil na 2.500.000,-Kč.

autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

foto: HZS Zlínského kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Při požáru střechy domu ve Fryštáku v místní části Vítová na Zlínsku zachraňovali hasiči papoušky

Napsat komentář