Jihočeský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Pátrací akce složek IZS po nezletilé byla úspěšná

JIHOČESKÝ KRAJ -Dne 5. září 2018 ve 20:20 hodin oznámil na tísňovou linku policie 158 muž, že pohřešuje svou nevlastní dceru, která téhož dne ráno v 07:30 hodin odešla do základní školy na Jindřichohradecku a do současné doby se nevrátila domů.

Policisté z Nové Bystřice ihned vyjeli za oznamovatelem a provedli šetření na území Novobystřicka, kontaktovali kamarády i rodinné příslušníky, zda neví, kde se může nezletilá dívka nacházet. Avšak bez kladných poznatků. Mezitím na místo dorazil dosahový důstojník, který za přispění vedoucího obvodního oddělení zorganizoval pátrací akci po pohřešované dívce. Velitelem pátrací akce bylo rozhodnuto o sektorech, jenž budou propátrávány rojnicí v terénu.

Do pátrací akce se zapojili jak policisté z N.Bystřice a J.Hradce, ale i 11 dobrovolných hasičů z N.Bystřice spolu s profesionálními hasiči z J.Hradce. Povolán byl rovněž službu konající policejní psovod z pracoviště J.Hradec se služební fenou Waomi.

Ve 23:53 hodin ohlásil právě policejní psovod Jan Mol konec pátrací akce. V tu dobu totiž vypátral s policejní fenou Waomi, poblíž rybníka Benešák, pohřešovanou nezletilou dívku. Ke zranění nezletilé nedošlo. Rovněž na ní nebyl spáchán žádný trestný čin. Pátrací akce měla tak i tentokrát šťastný konec.

Zdroj : Policie ČR

por. Mgr. Bc. Hana Millerová

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář