Krimi Olomoucký Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

Požár bytové jednotky se zraněním – Olomouc

OLOMOUC – Pomoc čtyř jednotek hasičů z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v brzkých ranních hodinách pondělí 10.9.2018 vyžádal požár bytové jednotky v Olomouci na ulici Hermannova.

Tísňová linka přijala krátce před půl druhou informaci o zahoření v prvním patře panelového domu, v popisu oznamovatel přiblížil pozorovatelný hustý černý kouř a plameny v oknech.

Operační středisko k požáru vyslalo jednotku požární Olomouc a to posádky tří cisternových vozidel taktéž vozidlo výškové techniky. Z řad dobrovolných hasičů k posílení vyrazily jednotky Olomouc Černovír, Olomouc Chválkovice a Velká Bystřice.

Hasiči v hustě zakouřených prostorech nalezli ohnisko zahoření v části kuchyně. Během pár minut zabránili prostupování ničivých plamenů a pokračovali v dohašování plamenného hoření. Uživatelka bytu se za pomocí souseda dostala včas do bezpečí. Oba se nadýchali nebezpečných zplodin hoření, nájemkyně z vyhořeného bytu byla po ošetření převezena k následné nemocniční péči. Hasiči z panelového domu evakuovali zhruba tři desítky obyvatel, domů se všichni navrátili po celkovém odvětrání a ochlazení chodeb.

Co stojí za příčinou vzniku požár je aktuálně v šetření, škoda po požáru byla prozatím vyčíslena v částce 500 tis. korun. Vyšetřování požáru dále pokračuje ve spolupráci s Policii ČR.

autor: Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

foto: HZS Olomouckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

2 Replies to “Požár bytové jednotky se zraněním – Olomouc

Napsat komentář