Krimi Moravskoslezský Nezaradené Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Záchranáři ošetřovali v Ostravě další dvě osoby intoxikované drogou

OSTRAVA – Po pondělních zásazích u tří pacientů vyjížděli v úterý 11. září odpoledne a v podvečer posádky ZZS MSK k dalším dvěma osobám intoxikovaným drogami v Ostravě.

Před sedmnáctou hodinou obdrželi záchranáři výzvu k zásahu u čtyřiapadesátiletého muže. Muž jevil známky poruchy vědomí, podle informací, které byly zasahujícímu týmu sděleny, měl postižený užívat marihuanu a navíc požívat i další, neznámou látku. Po ošetření posádka ZZS pacienta předala do další péče urgentního příjmu ostravské Městské nemocnice.

Do stejného zdravotnického zařízení předával lékařský tým ZZS dalšího, sedmatřicetiletého muže, k němuž byla záchranná služba, rovněž v Ostravě, volána jen o hodinu později. I v tomto případě byl na pacientovi jasně patrný vliv psychotropní látky, podle volání na tísňovou linku u něj měly rovněž probíhat křeče.

Pacienta se známkami po injekčním užívání drog, ale zároveň přiznávajícího kouření další látky, museli záchranáři ošetřit v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté předat kolegům v nemocnici.

Zdroj : ZZS Moravskoslezského kraje

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář