Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Nemocnice v Ústeckém kraji se v současné době potýkají s kritickým nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní! Svolávají dárce

ÚSTECKÝ KRAJ – Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., které zásobuje krví několik nemocnic Ústeckého kraje (Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Litoměřice, Roudnice nad Labem), se v současné době potýká s kritickým nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní. S žádostí o pomoc se proto obrací na současné, ale i nové dárce.

„Prosíme, všechny dárce s krevní skupinou 0 negativní, kteří jsou minimálně tři měsíce od posledního odběru plné krve a jsou zdravotně v pořádku, aby se dostavili k odběru na transfuzní oddělení v ústecké Masarykově nemocnici,“ žádá o pomoc MUDr. Jiří Masopust, primář Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Zdravotníci se obrací i na ostatní obyvatele Ústeckého kraje ve věku od 18 do 60 let s krevní skupinou 0 negativní, kteří doposud krev nedarovali, aby zvážili možnost pomoci pacientům závislým na transfuzích a navštívili rovněž ústecké transfuzní oddělení v pracovní dny mezi 7:00 až 9:30 hodinou.

Transfuzní oddělení Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.
budova C, 2. nadzemní podlaží
Sociální péče 3316/12A
401 13 Ústí nad Labem

Telefon pro dárce krve: 477 113 468

Zdroj: Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář