Krimi Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti

V uplynulém dni se strážníci zabývali dvěma případy mladistvých konzumující alkohol

PRAHA – V prvním případě konzumovala malá skupinka osob alkohol na místě, kde je to vyhláškou zakázáno. Během řešení přestupku vyšlo najevo, že jedna z dívek ještě nedosáhla plnoletosti a byla pod vlivem alkoholu. 

Ta se přiznala, že jí alkoholický nápoj podala její plnoletá kamarádka, která se bude za svůj čin zodpovídat správnímu orgánu.

Druhý případ řešili strážníci v pražských Kyjích, kde alkohol konzumovala mládež z blízkého internátního zařízení. Víno pořídila sedmnáctiletá dívka v nedaleké večerce.

Oznámením o přestupku provozovatele večerky se bude zabývat správní orgán. U pěti nezletilých osob ve věku šestnáct až sedmnáct let prokázaly dechové zkoušky hodnoty až do 0,7 ‰.

Vzhledem k tomu, že ani v jednom z případů nebyl patrný akutní případ intoxikace a ohrožení zdraví, nebylo potřeba lékařského ošetření. Nezletilí byli předáni zákonným zástupcům, v případě dětí z internátního zařízení jejich vychovatelce. Všechna zjištění byla následně strážníky předána odboru sociálně právní ochrany dětí.

Zdroj : Městská policie hl. m. Prahy

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář