Krimi Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

Hasiči při požáru panelového domu v Kladně zachránili šest osob

KLADNO – Velký kouř a rány ze šestého patra panelového domu v kladenské Francouzské ulici byly na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášeny v pátek 14. září v půl desáté dopoledne.  

K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice HZS Kladno s dvěma cisternami, automobilovou plošinou, velitelským a vyšetřovacím automobilem. Příjezd k místu požáru hasičům velmi komplikovaly nevhodně parkující automobily.

Velitel zásahu po příjezdu zjistil požár bytové jednotky a zakouření únikových cest. Nechal připravit výškovou techniku pro zásah vně objektu a vnitřkem budovy vyslal hasiče s dýchací technikou a vodním proudem C. V zasaženém bytě nebyl nikdo nalezen. Současně s hašením proběhla záchrana šesti osob přes zakouřené prostory.

Hasiči měli požár za 24 minut od příjezdu pod kontrolou. Následně pokračovalo odvětrávání bytu i domu a vyklízení požárem zasaženého vybavení. V odpoledních hodinách byl byt předán majitelce.

Příčinou vzniku požáru, který způsobil škodu za 400 tisíc korun, byla podle zjištění vyšetřovatele technická závada na chladničce. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty za 300 tisíc korun.

Zdroj : HZS Středočeského kraje

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář