Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Brněnský hasič nstržm. Martin Raus se stal Gentlemanem silnic

BRNO – Brněnský hasič nstržm. Martin Raus obdržel titul Gentleman silnic. Ocenění si převzal na stanici v Brně-Líšni. Spolu s ním obdržela stejné ocenění zdravotní sestra Klára Zaplatilová a radiologický fyzik Tomáš Procházka.

Všichni tři se totiž potkali koncem března letošního roku u dopravní nehody v Brně, kde pomohli zachránit lidský život.O této události jsme vás již dříve informovali.

Dnes se dva ze tří zmiňovaných zachránců opět setkali, aby převzali ocenění z rukou zástupců České pojišťovny a Policie ČR. Paní Klára Zaplatilová se dnešního setkání nemohla osobně zúčastnit. Ocenění ji proto bude předáno dodatečně.

„Byla velká náhoda, že jsem právě jel kolem a vezl v autě automatický externí defibrilátor pro zdravotnický dohled na jedné akci v Praze. Pán dostal přístrojem dva výboje. Pokračovalo se v resuscitaci. Při příjezdu záchranné služby pán již sám dýchal,“popsal ve stručnosti společnou záchrannou akci nstržm. Raus.

Gentleman silnic je společným projektem České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní.

Prvním Gentlemanem silnic se v prosinci 2004 stal Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu tehdy sedmnáctiletého mladíka. Od té doby už ocenění převzalo více než 150 lidí po celé České republice.

Autor: Jaroslav Mikoška

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář