Doprava Královehradecký Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Hned dva řidiči bourali pod vlivem alkoholu

TRUTNOVSKO – K první dopravní nehodě došlo v neděli 16. srpna půl hodiny po půlnoci na křižovatce ulic Pražská a Nerudova ve Vrchlabí.

Devětadvacetiletý řidič tu měl s vozidlem Škoda Octavia při odbočování vlevo vyjet mimo komunikaci, narazit do vyvýšeného obrubníku a následně skončit v silničním příkopu. Naštěstí neutrpěl žádné zranění.

Dechové zkoušky na zjištění hladiny alkoholu u něho vyšly pozitivně s výsledky 1,82 a 1,71 promile. Vzniklá škoda je předběžně vyčíslena na celkovou částku 65 tisíc korun.

V silničním příkopu skončil o půl hodiny později i třiatřicetiletý řidič s vozidlem Seat Alhambra, který havaroval na silnici č. 1/16 v katastru obce Chotěvice.

. Podle zjištěných skutečností pravděpodobně nezvládl řízení při nájezdu do levotočivé zatáčky ve stoupání a vyjel mimo vozovku, kde měl narazit do dopravní značky. Také on usedl za volant pod vlivem alkoholu, odhalily to dechové zkoušky, při kterých nadýchal 2,02 a 1,96 promile.

.Navíc řídil i když neměl řidičský průkaz. A Městský úřad v Písku mu v červnu letošního roku vyslovil zákaz řízení. Muž utrpěl lehká zranění a byl převezen do nemocnice. Odtud byl propuštěn do domácího léčení. škoda je odhadnuta na částku 25 tis. korun.

Oběma hříšníkům nyní za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Autor : prap. Lukáš Vincenc

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář