Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Zdravotníci ústecké Masarykovy nemocnice se zapojili do taktického cvičení s tématem „Požár v průmyslovém areálu Spolchemie“

ÚSTÍ NAD LABEM – Výbuch tlakové láhve a následný požár v průmyslovém areálu Spolchemie v Ústí nad Labem v přítomnosti zaměstnanců. Taková byla výchozí situace taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, do kterého se zapojili zdravotníci Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Celkem na Emergency transportovali záchranáři dvanáct zraněných.

„Po převozu jsme figuranty roztřídili podle akutnosti ošetření, jako by tomu bylo při reálném hromadném neštěstí. Při opravdové nehodě by po prvotním nezbytném vyšetření přišly na řadu sály, lůžka jednotky intenzivní péče a specialisté dalších oborů a klinik, nejenom traumatologové, kteří samozřejmě byli přítomni při cvičení,“ uvedla primářka Emergency MUDr. Jana Bednářová. Velitelem akce byl přednosta ústecké Kliniky úrazové chirurgie MUDr. Karel Edelmann, Ph.D. Hlavním koordinátorem týmu z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici byl MUDr. Pavel Roleček, zkušený lékař, účastník zahraničních misí.

Pacientů se taktické cvičení nijak nedotklo. Po celou dobu byl na všech klinikách, odděleních a dalších zdravotnických pracovištích přítomen sloužící personál.

Zdroj: Krajská zdravotní
Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář