Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KRIMI: V Chomutově nad ránem došlo k další cikánské „férovce,“ kdy skupina asi deseti agresivních mladíků napadla před domem muže středních let

CHOMUTOV – Další „férovou“ cikánskou bitku zažily ulice nočního Chomutova, krátce před jednou hodinou ranní v Březenecké ulici se skupina asi deseti mladých romských útočníků „pustila“ do muže středních let! A to jen proto, že byl v nesprávný okamžik na nesprávném místě! Než mu přispěchali na pomoc obyvatelé panelového domu, utrpěl krvavé šrámy v obličeji.

Redakci agentury JV Press se podařilo kontaktovat očitého svědka a přímého zachránce, jehož identitu jsme se rozhodli nezveřejnit, ale máme ji k dispozici.

„Přibližně ve 00.45 hodin jsem koukal na televizi, když náhle slyším hluk a křik u nás za domem, kde postávala skupina asi deseti „kluků.“ Z toho jak mluvili, bych odhadl, že všem bylo cca 15-25 let. Ten muž se od skupiny snažil dostat dál. Podle jejich hlášek a slangu „more“ a podobně mi bylo hned jasné, že jde o naše „tmavší“ spoluobčany. Pod lampou už to bylo pak úplně jasné. Pána nejprve slovně uráželi, když v tom jeden z Romů ho kopl přímo do obličeje. Muž spadl a držel se za obličej. To už jsem já a další sousedi začali volat z oken, ať ho nechají a volal jsem ihned strážníky na tísňové lince 156, která je na dohled asi 2 minutky chůzí. Městská policie mi ale oznámila, že nemají volné hlídky, ať proto kontaktuji policii ČR na lince 158. Chystal jsem se vyrazit dolů pánovi na pomoc on pořád křičel a prosil, aby někdo zavolal policii. Ta banda se mu ještě smála. Poté co jsem dorazil dolů před dům, tak na místě již byla policejní auta, ale po skupince se bohužel slehla zem,“ popsal noční útok v Chomutově očitý svědek.

Napadený muž nechtěl ošetřit, byl pouze otřesený a vyděšený s krvavými šrámy v obličeji. „Byl to obyčejný chlap, s batohem. Nebyl opilej ani zfetovanej. Nezapomenu na to, vidět, jak byl posléze vděčný, že je už v bezpečí. Děkoval nám (mě a dalšímu mladíkovi od naproti) několikrát po sobě. Byl jsem rád, ale zároveň mě to celé mrazilo. Policisté si poté vzali mé a dalšího souseda iniciály a telefonní čísla a následně odjeli,“ dodal závěrem mladý zachránce z Chomutova.

Na sociální síti se opět rozhořela debata, někteří lidé se dokonce v diskusích zastávají „skupiny“ útočníků a označují za agresora právě zbitého muže! A co na to proromský rasisticky zaměřený server Romea.cz? Opět MLČÍ!? Jak se k útoku postaví? A podaří se policistům útočníky dopadnout?

Zjišťujeme podrobnosti k celému krvavému incidentu v Chomutově.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář