Karlovarský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Silný vítr lámal a vyvracel stromy v Karlovarském kraji

KARLOVARSKÝ KRAJ – Během tří hodin zasahovali hasiči u více než sedmi desítek událostí  

Silný vítr zasáhl v neděli večer území Karlovarského kraje. Během noci z neděle na pondělí hasiči v kraji zasahovali u stovky událostí, kdy nejčastěji vítr vyvracel a lámal stromy. Ty nejčastěji blokovaly průjezd na silnicích, v několika případech pak spadly na zaparkovaná auta. Vítr také na několika místech v kraji poškodil vedení elektrické energie.

V Březové na Karlovarsku poskytli hasiči v jednom domě elektrocentrálu pro obnovení přívodu elektřiny nezbytnou pro lékařské přístroje jedné obyvatelky. Jinde v kraji nebylo nutné kvůli ohrožení zdraví či života řešit výpadek přívodu elektřiny. Během noci pak hasiči zasahovali také u pěti dopravních nehod, z toho u dvou železničních, kdy u Pomezí a u Františkových Lázní najel vlak do stromu spadlého na koleje a do spadlé troleje. Obě tyto železniční nehody se obešly bez zranění.

V Ostrově na Karlovarsku pak hasiči řešili společně s firmou provádějící rekonstrukci budovy základní školy stržené krycí plachty na odkryté střeše. U Nové Role blesk zapálil na čtyřech místech trávu, v Chebu, Chodově či Ostrově hasiči odčerpávali vodu nebo čistili zanesené propustky.
Nejvíce událostí řešili hasiči mezi sedmou a desátou hodinou večer, kdy vyjížděli k více než sedmi desítkám hlášených událostí. Celkem během noci vyjížděli k téměř stovce případů.

Následky větru likvidovalo deset jednotek profesionálních hasičů a 36 jednotek dobrovolných hasičů.
V souvislosti s uvedenými zásahy neevidují hasiči žádnou zraněnou osobu.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary, Aš, Sokolov, Mariánské Lázně, Cheb, Kraslice, Toužim, CHZ Sokolov
HZSp SŽDC Cheb, SUAS Vřesová
JSDH Nejdek, Tři Sekery, Chodov, Žlutice, Horní Slavkov, Bukovany, Libá, Útvina, Drmoul, Jindřichovice, Valeč, Chyše, Verušičky, Hájek, Teplá, Oloví, Lázně Kynžvart, Královské Poříčí, Březová (KV), Cheb Háje, Dolní Žandov, Tašovice, Krajková, Stanovice, Bečov, Skalná, Stará Role, Ostrov, Mnichov, Březová (SO), Nová Role, Kynšperk, Pozorka, Merklín, Kraslice, Krásná, Bochov.

Zdroj : HZS Karlovarského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Silný vítr lámal a vyvracel stromy v Karlovarském kraji

  1. Pingback: พรมรถ

Napsat komentář