Krimi Olomoucký Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

Požár autodílny způsobil škody za 2 mil. korun – Štětovice, Vrbátky

ŠTĚTOVICE – Osm jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v nočních hodinách  podílelo na likvidaci rozsáhlého požáru objektu ve Štětovicích (Vrbátky) na Prostějovsku. Na linku tísňové pomoci krátce po devatenácté hodině volalo hned několik oznamovatelů s upřesněním zahoření v autodílně s několika vozidly.

Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální hasiče z Prostějova a Olomouce, z řad dobrovolných jednotek, Vrbátky-Štětovice, Prostějov-Vrahovice, Dub nad Moravou, Olšany u Prostějova, Tovačov a Brodek u Přerova.

Při požáru došlo ke zranění jedné osoby, po prvotním ošetření hasiči byl muž předán do péče zdravotnické záchranné službě. Hasiči k likvidaci nasadili několik hasebních proudů, plameny prostoupily a poškodily téměř celý objekt na rozloze zhruba 30×15 metrů. V prvotní fázi bylo nutné ochlazovat okolní objekty a zamezit tak větším materiálním škodám. V likvidaci poté hasiči pokračovali dalších několik hodin, postupně dohašovali menší ohniska v půdním prostoru.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, výše škody majitel vyčíslil v částce 2 mil. korun. Při požáru byla poškozena nejen budova ale i několik vozidle a autoservise.

autor: Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

foto: HZS Olomouckého kraje

video: HZS Olomouckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář