Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

SPORTOVNÍ POZVÁNKA: Poslední zářijový den hostí Most Jihlavu

MOST – Neděle 30.9.2018 ve 14:00 bude chvíle, kdy rozhodčí zahájí utkání čtvrtého kola Superligy malého fotbalu, v jehož rámci přivítá Most na hřišti 11. ZŠ Jihlavu.

Chce-li Most alespoň částečně zachránit tuto sezónu Superligy, již nemá kam ustupovat. Tři vysoké porážky ve třech úvodních kolech staví Severočechy před jasný úkol. Buď dokáží teď zvítězit, nebo budou muset zásadním způsobem přehodnotit předsezónní plány a stanovit si pro letošek nové, výrazně střídmější cíle.

Mostečtí zatím v ročníku inkasují jeden tvrdý direkt za druhým a to v podobě porážek 1:7 v Pardubicích, 0:7 doma s Brnem a 1:8 v Blanensku. Jihlava doposud odehrála pouze dva zápasy, když v tom prvním padla podobně nelichotivě v Olomouci 0:5, aby pak ale doma jasně porazila Příbram 6:1.
S ohledem na skutečnost, že Most prostě musí bodovat, vyráží do zápasu silná sestava ve složení – Bíro Ondřej „C“ – brankář, Boček Martin „A“, Fišer Antonín, Kasal Daniel, Kiliján Jakub, Matyáš David, Nobst Dominik, Onuščák Dominik, Pátek Vladimír, Popelka Vít a Svoboda Lukáš.

Jde tak o hrstku hráčů tak statečně vzdorujících bez střídání na hřišti silného Blanenska doplněnou o další stabilní a ověřené superligové hráče.

„Z vývoje sezóny zatím vůbec nejsme nadšeni. Myslím si, že Most má hráče minimálně na tu lepší polovinu tabulky. Sice k nám byl los letos celkem tvrdý, když nás v úvodních zápasech poslal na samá silná mužstva navíc s dvěma výjezdy ve všední den, ale přesto bych si na našem kontě nějaký ten bod již představoval. Bohužel se nám letos zatím nedaří proměňovat šance, kterých si přitom vytváříme dostatek“ začal své předzápasové hodnocení mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Pokud jde o nominovanou sestavu, tak jsem s ní velmi spokojený. V naší situaci je zejména důležité, že jsou v ní silné defenzivní typy, protože počet našich obdržených branek je skutečně alarmující. Výrazným posunem oproti Blanensku pak bude návrat Martina Bočka na hrot útoku a to, že gólmanský post opět přepustí povolanějším“ ohlédl se s úsměvem Benda za situací, kdy vinou uvíznutí nominovaného gólmana v dopravní zácpě musel na hřišti Blanenska do brány tento rozený útočník.

„Víme, že Jihlava bude mít vykartované dva hráče, kteří určitě patří k základním stavebním kamenům jejich sestavy, ale tím se nechceme zabývat. My se v naší situaci musíme soustředit především na sebe a body urvat stůj co stůj“ uzavřel rezolutně Benda.

Poslední zářijový den v příjemném počasí u toho na hřišti 11. ZŠ Most ve dvě hodiny odpoledne můžete být i Vy.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “SPORTOVNÍ POZVÁNKA: Poslední zářijový den hostí Most Jihlavu

Napsat komentář