Cestování Doprava Finance Jihočeský Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Těžká dopravní nehoda na Prachaticku

PRACHATICE – Traktor s připojeným nahrabovačem narazil do osobního vozidla, jehož řidič byl ve vážném stavu letecky transportován do nemocnice.

Dopravní policisté vyjížděli v pátek dopoledne k vážné dopravní nehodě traktoru s připojeným nahrabovačem a osobním vozidlem Fiat, ke které došlo na silnici III. třídy číslo 12252 v katastru obce Lhenice, ve směru jízdy Lužice – Chvalovice.

Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič traktoru, který nejel dostatečně při pravém okraji vozovky a s levou boční částí nesloženého nahrabovače narazil do levé čelní částí protijedoucího vozidla Fiat. Při dopravní nehodě utrpěl řidič osobního vozidla velmi vážná zranění, se kterými byl letecky transportován na traumatologické oddělení do nemocnice.

Alkohol u řidiče traktoru negativní. U druhého řidiče nebylo možné vzhledem ke zdravotnímu stavu dechovou zkoušku provést, bude to společně s bližšími okolnostmi dopravní nehody předmětem vyšetřování prachatických kriminalistů, kteří si dopravní nehodu převzali a ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Autor : por. Bc. Martina Joklová,

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Těžká dopravní nehoda na Prachaticku

  1. Pingback: 220

Napsat komentář