Krimi Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Smrtelně nebezpečného hada se zatím nepodařilo najít! Mamba zelená je podle odborníků ale stále pravděpodobně někde v domě…

PRAHA – Pražská policie dosud bezvýsledně hledá smrtelně jedovatou Mambu zelenou, jejíž poslední výskyt byl zaznamenán v jednom z pronajatých bytů v Hlubočepích, ulice V Bokách I.

V souvislosti s událostí policie evakuovala obyvatele dotčeného domu a požádala o spolupráci specialisty na odchyt jedovatých hadů. Přes nezbytná opatření a usilovnou snahu policistů i specialistů se do současné doby nepodařilo nebezpečného hada odchytit.

Vzhledem k tomu policie touto cestou varuje občany a doporučuje jim maximální obezřetnost. V případě zjištění výskytu tohoto hada policisté vyzývají k okamžitému kontaktování tísňové linky Policie ČR 158.  

K celé věci nutno dodat, že podle specialistů na odchyt jedovatých hadů z pražské zoologické zahrady je velmi nepravděpodobné, že by tento had s ohledem na nízké venkovní teploty opustil zdi bytu, případně domu.

Okolnosti, za jakých došlo k úniku smrtelně jedovatého hada, jsou předmětem dalšího vyšetřování. Nicméně policisté v této souvislosti prošetřují i předcházející událost, kdy byla z domu odvezena 30letá žena s podezřením na uštknutí. Ta byla podle prvotních informací zároveň chovatelkou tohoto smrtelně nebezpečného hada.

Žena, kterou had uštknul, je v umělém spánku v nemocnici, kde ji lékaři podali antisérum a čekají, jestli látka zabere. V Praze nemá k chovu povolení takto smrtelně nebezpečného plaza nikdo povolení!.

Autor: por. Mgr. Jan Rybanský

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “AKTUALIZUJEME: Smrtelně nebezpečného hada se zatím nepodařilo najít! Mamba zelená je podle odborníků ale stále pravděpodobně někde v domě…

Napsat komentář