Karlovarský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Na zahradu na Karlovarsku někdo vylil větší množství rtuti

KARLOVARSKÝ KRAJ – Hasiči vymezili prostor s nebezpečnou látkou, o likvidaci se musí postarat specializovaná firma.

K nálezu neznámé látky, pravděpodobně rtuti, zavolali uživatelé zahrady v karlovarské městské části Doubí hasiče a policii. Jednotka hasičů ze stanice Karlovy Vary na místě potvrdila, že se jedná o větší množství rtuti na trávníku zahrady. Kuličky rtuti byly na ploše zhruba 10 krát 20 metrů.

Hasiči označili přímo místa, kde byla rtuť vylitá, odebrali vzorky a vymezili také celou zónu nálezu nebezpečné látky. Na místo povolali zástupce odboru životního prostředí a vodoprávního úřadu. Takto velké množství rtuti nebylo v možnostech hasičů sebrat, likvidace látky tak byla předána do kompetence karlovarského magistrátu.

 Není vyloučeno, že bude nutné kontaminovanou zeminu na celé ploše zahrady odbagrovat. Rtuť je toxický kovový prvek. Slouží jako součást slitin (amalgámů) a jako náplň různých přístrojů, například teploměry či barometry. Je jediným z kovových prvků, který je za normálních podmínek kapalný. Rtuť se rovněž řadí mezi velice toxické látky. Jak se nebezpečná látka na zahradu dostala, řeší policie.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, TA CH Iveco)

Zdroj : HZS Karlovarského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

3 Replies to “Na zahradu na Karlovarsku někdo vylil větší množství rtuti

  1. Pingback: phb ethical beauty
  2. Pingback: bk8

Napsat komentář