Krimi Liberecký Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Pirát silnic v Bentley ujížděl na Liberecku před policejní hlídkou

LIBEREC – Uplynulý týden během noci ze středy na čtvrtek ujížděl před policejní hlídkou v ulici Vratislavická řidič vozidla Bentley. Jeho jízda skončila nárazem do trafostanice.

Alkohol za volantem a rychlá jízda se vymstila uplynulý týden řidiči vozidla Bentley. Během noci ze středy 10. října na čtvrtek 11. října 2018 na sebe upozornil hned několikrát.

Policisté z oddělení hlídkové služby prováděli dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provovzu a veřejným pořádkem ve městě. Když projížděli kolem druhé hodiny ranní ulicí Vratislavická, všimli si ve směru od kruhového objezdu do centra města protijedoucího vozidla Bentley Continental žluté barvy, které je oslnilo dálkovými světly. To ale nebylo v danou noc poprvé, kdy uvedené vozidlo viděli. Během hlídkové činnosti si jej všimli zaparkovaného u barů v centru města, proto se jej nyní rozhodli zastavit a zkontrolovat, zda řidič není pod vlivem alkoholu. Policejní vozidlo se na úrovni prodejny Lidl otočilo a vyjelo za vozidlem Bentley. Když si řidič drahého vozu všiml, že má v patách policejní hlídku, velmi zvýšil rychlost jízdy a začal před policisty ujíždět směrem ke křižovatce s ulicí Dr. M. Horákové. Policisté okamžitě podali o pronásledování vozidla hlášení operačnímu středisku. Řidič pronásledovaného vozidla pokračoval v jízdě vysokou rychlostí a nedbal světelných ani zvukových výstražných signálů policejního vozidla k zastavení. Jeho jízda však skončila záhy, kdy nezvládl odbočení vpravo do ulice Nádvorní a čelně narazil do trafostanice.

Po příjezdu policistů k dopravní nehodě, vystoupil řidič i jeho spolujezdkyně, kdy oba byli bez viditelných zranění. Přesto policisté na místo přivolali vozidlo Zdravotnické záchranné služby k provedení vyšetření obou pasažérů. Z dechu řidiče policisté cítili alkohol, podrobili jej orientační dechové zkoušce, z jejíhož výsledku bylo zřejmé, proč 40letý řidič před policejní hlídku tak uháněl. Dechová zkouška byla pozitivní s naměřenou hodnotou téměř 1 promile. Muž si však stále tvrdil své, že alkohol přej jízdnou nepil. Opakované dechové zkoušce se odmítl podrobit s tím, že souhlasil s odběrem krve.

Dále se již dopravní nehodou zabývali policisté ze Skupiny dopravních nehod.

Na vozidle vznikla předběžná škoda přes 5 miliónů korun. Nyní bude záležet na výsledcích odběru krve. V případě, že hodnoty budou do 1 promile, hrozí řidiči pokuta ve správním řízení ve výši od 2.500 do 20.000 tisíc korun, zákaz řízení na dobu od 6 měsíců do 1 roku a přijde o 7 bodů. V případě, že by hodnota byla nad 1 promile, jednalo by se již o přečin „Ohrožení pod vlivem návykové látky“, kde hrozí za dopravní nehodu způsobenou pod vlivem alkoholu trest odnětí svobody od 6 měsíců až na 3 roky.

Autor: por. Bc. Vladimíra Šrýtrová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář