Královehradecký Krimi Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Pirát silnic na Náchodsku ujížděl, převálcoval oplocení autobazaru a havaroval

NÁCHOD – Nebezpečnou jízdu, do které se ve snaze ujet policejní hlídce pustil muž za volantem stříbrného passatu v noci z neděle 14. 10. na pondělí 15. 10. 2018, ukončilo až vyjetí ze silnice. Při snaze o odbočovací manévr z hlavní silnice řidič převálcoval oplocení autobazaru a havaroval.

Policejní hlídka při běžném výkonu noční služby v jedné z náchodských ulic chtěla dvacet minut po půlnoci zastavit a zkontrolovat řidiče osobního automobilu WW Passat. Řidič však hlídce odmítl zastavit, začal ujíždět ven z města směrem na Českou Skalici a zvyšovat rychlost. Při jízdě ve vysoké rychlosti (až 180 km/h) předjížděl vozidla před sebou a dalšími nebezpečnými manévry na silnici I/33 ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Ve snaze setřást policejní vůz, se snažil za obcí Vysokov poblíž benzinové čerpací stanice ONO odbočit vlevo. Jenže odbočení ve vysoké rychlosti už nezvládl, vylétl z křižovatky do plotu blízkého autobazaru a tam havaroval. Při nehodě neutrpěl ani řidič z havarovaného vozu, ani nikdo jiný žádné zranění.

Policejní hlídka, která vozidlo pronásledovala, k němu dojela a muže zadržela. Ukázalo se, že za volantem passatu seděl 55letý muž, kterému aktuálně běží sedmiletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Ale ani tato skutečnost nebyla zřejmě jediným důvodem, proč nechtěl hlídce zastavit.

Při kontrole řidiče totiž policisté objevili i podezřelou krystalickou látku v plastovém sáčku a nemalý finanční obnos. Dechová zkouška na alkohol dopadla u řidiče s negativním výsledkem, podrobit se zkoušce na omamné a psychotropní látky řidič odmítl. Policisté nebezpečného motoristu na místě zadrželi a umístili do policejní cely.

Policistům z minulosti dobře známý muž je recidivistou, několikrát souzený za za distribuci omamných a psychotropních látek, a opakované maření úředního rozhodnutí při jízdě bez řidičského oprávnění.  Po zkráceném přípravném řízení jej proto policisté rovnou z cely předvedli k náchodskému okresnímu soudu, kde ho soudce ve středu 17. 10. 2018 po krátkém jednání opět poslal na 20 měsíců za mříže. Od soudu tak muž putoval policejní eskortou rovnou do hradecké vazební věznice. Zda se muž dopustil i dalšího protiprávního jednání policie dále vyšetřuje.

Autor: por. Mgr. Eva Prachařová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář