Auto-Moto Cestování Doprava Královehradecký Krimi Pardubický Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Prasklá pneumatika patrně může za těžkou nehodou autobusu na Pardubicku

PARDUBICKO – U nehody autobusu, převážejícího podle prvních informací na čtyři desítky dětí včera odpoledne zasahovali letečtí záchranáři spolu s posádkou RZP z Hradce Králové u Dolních Ředic na Pardubicku. Autobus sjel ze silnice do pole a převrátil se na bok.

O výpomoc ZZS Královéhradeckého kraje požádali kolegové z Pardubického kraje. Zdravotníci na místě postupovali podle pravidel pro události s hromadným poškozením zdraví, mimo jiné i proto, že na místě zjistili, že cestujících lidí je ve skutečnosti šedesát. Jednatřicet osob vyvázlo z nehody bez zranění, devatenáct případů bylo v rámci prvního třídění klasifikováno jako lehké a deset jako středně těžké poranění. Královéhradečtí záchranáři na místě ošetřili a následně transportovali do nemocnice v Hradci Králové dvě zraněné ženy.

Zranění obou žen záchranáři označili jako lehké až středně těžké, obě byly při vědomí a se záchranáři komunikovaly. Ostatní zranění bylo ošetřeni a transportováni do nemocnic prostřednictvím ZZS Pardubického kraje.

Okolnosti vážné nehody stále vyšetřují dopravní policisté. Autobusu za jízdy s největší pravděpodobností praskla pneumatika a neovladatelné vozidlo sjelo z vozovky a převrátilo se do pole na bok.

Zdroj: ZZS KHK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “AKTUALIZUJEME: Prasklá pneumatika patrně může za těžkou nehodou autobusu na Pardubicku

Napsat komentář