Krimi Praha Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEOOHLÉDNUTÍ: Démon 2018: Protiteroristické cvičení URNA v kongresovém centru

PRAHA – Útvar rychlého nasazení zrealizoval jedno z největších cvičení v počtu rukojmí. Finální video ze cvičení DÉMON 2018, které proběhlo v září, je tu!

Nácvik se odehrál při běžném muzikálovém představení za přítomnosti dvou tisíc diváků – komparzistů. Všichni komparzisté ale byli předem připraveni na situaci, že do hlediště vtrhne okolo čtyřiceti ozbrojených pachatelů (tento počet byl nakonec navýšen na sedmdesát), proti kterým policisté zakročí. Po zpacifikování pachatelů byli rukojmí vyvedeni před budovu a předáni do rukou zdravotníků.

Policie při hraném zásahu tak vyzkoušela mimo jiné přelet jednotek čtyřmi vrtulníky Letecké služby, převoz jednotek čtyřmi zásahovými vozidly s plošinou, techniku na poskytnutí přenosu obrazu a mobilní velitelsko-štábní pracoviště.

Do této akce bylo nasazeno přes 400 policistů a to z Útvaru rychlého nasazení, krajských zásahových jednotek, pražské speciální pořádkové jednotky a Letecké služby. Dále jsme spolupracovali s pražským dopravním inspektorátem, pražskou zdravotnickou záchrannou službou, pražskými hasiči, pražskou městskou policií a Dopravním podnikem hl. m. prahy.

Útvar rychlého  nasazení pravidelně provádí cvičení obdobného charakteru zejména kvůli současné bezpečnostní situaci v Evropě a dále kvůli sladění optimalizace postupů složek Integrovaného záchranného systému.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Magistrátu hl. m. Prahy a Kongresovému centru, jejichž prostor jsme mohli využít a všem ostatním, kteří se na tomto cvičení spolupodíleli.

Odkazy na tiskovou zprávu HHS a ZZS.

Autor: kpt. Ivana Nguyenová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

3 Replies to “VIDEOOHLÉDNUTÍ: Démon 2018: Protiteroristické cvičení URNA v kongresovém centru

  1. Pingback: visit this page
  2. Pingback: niches youtube

Napsat komentář