Doprava Karlovarský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Dopravní policisté na Karlovarsku mají nové vozidlo z EU projektu

KARLOVARSKÝ KRAJ – V terénu bude nové vozidlo začátkem listopadu.

Dne 16. 10. 2018 byla úspěšně dokončena další část společného projektu „Zintenzivnění bezpečnostních opatření v daném prostoru, zejména v oblasti drogové kriminality a dalších projevů kriminality páchané v dopravě“ z operačního programu přeshraniční spolupráce. V roce 2018 se nám podařilo ve veřejné soutěži vybrat firmu, která stavbu vozidla realizovala.

Dopravní policisté Karlovarského kraje si tak nyní mohli převzít speciální vozidlo Mercedes Benz vybavené potřebnou technikou pro práci v terénu. Zabudovaná kamera umožňuje policistům kontrolovat chování řidičů za jízdy, jako je například telefonování za jízdy nebo zda je osádka vozidla připoutána. Mobilní váhy policisté využijí přímo v terénu ke kontrole jakéhokoli nákladního vozidla či autobusu, u kterého mají podezření na přetížení.

Další vybavení umožňuje kontrolu technického stavu, uložení nákladu a dodržování maximální doby řízení nebo dodržování doby jízdy a přestávek ze strany řidičů těchto vozidel.

V průběhu následujících 14 dní budou dopravní policisté proškoleni v ovládání vozidla a nových technologií, které mají ve vozidle nyní k dispozici. Od začátku listopadu se tak můžete s tímto vozidlem setkat na silnicích Karlovarského kraje.

Autor : mjr. Mgr. Kateřina Böhmová

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář