Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

SPORTOVNÍ POZVÁNKA: Týden po výhře nad Olomoucí hostí Most Příbram v rámci šestého kola Superligy malého fotbalu

MOST – Bez jedné hodiny přesně po týdnu se Most představí v dalším kole Superligy malého fotbalu. Oproti minulé neděli, kdy měl před sebou dalekou cestu vlakem do Olomouce, se tentokrát představí na svém domácím hřišti 11. ZŠ.

Zatímco minulý týden se Severočeši střetli se zástupci Moravy, tentokrát budou mít soupeře ze středních Čech, konkrétně Příbram. Ta patří k v Mostě oblíbeným soupeřům, neboť s ní Most nikdy neztratil ani bod. Přesto by bylo nebezpečné, nechat se touto statistikou uchlácholit. Příbram fotbal hrát umí a několikrát se o tom mohl přesvědčit i Most.

Oba soupeři za sebou kuriózně mají jako nejčerstvější superligový počin zápas proti Olomouci a pro oba to byl zápas vítězný. Příbram zvítězila doma 6:0 a necelý týden poté Most venku 9:6. Kromě těchto výher se zatím oběma týmům příliš nedaří, když Most doposud nasbíral pouhých pět bodů do superligové tabulky a Příbram dokonce jen tři právě za výhru nad Olomoucí.

Je samozřejmě obtížné předpovídat, jakou sílu přivezou Středočeši do Mostu tentokrát, ale to Most nechce řešit. Naopak se chce soustředit čistě na sebe a pokusit se navázat na úspěšné vystoupení na Hané.

Proto i nedělní sestava bude do značné míry vycházet z úspěšného celku z Moravy, byť asi nelze očekávat, že se znovu představí Ondřej Bíro v poli.

O předzápasové vyjádření jsme tradičně požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

Především musíme v domácím prostředí potvrdit tři body z Olomouce. Pokud bychom nyní klopýtli, týden starý úspěch by trochu postrádal smysl. Pro nedělní utkání doposud potvrzená jména mi však dodávají víru v naši výhru. Pevně věřím, že kluci navážou na postupné zlepšování, které částečně nastalo již v domácím zápase s Jihlavou a plně se potvrdilo před týdnem v Olomouci“ zahájil své vyjádření Benda.

Na co bychom se však tentokrát chtěli určitě více zaměřit, to je defenziva. Nemůžeme stále inkasovat takové počty gólů. Vždyť dát sedm gólů Jihlavě a stejně jít do penaltového rozstřelu, či muset pro výhru v Olomouci skórovat devětkrát, to je špatné. Vím, že pro diváky jsou takové zápasy líbivé, ale rád bych zase jednou zažil klidnou výhru třeba 4:1“ pokračoval přáním Benda.

Každopádně věřím, že nedělní příbramskou výzvu zvládneme a do konce superligového podzimu se dostaneme na pozice více odpovídající potenciálu mosteckého malého fotbalu. Diváky bych pak chtěl v neděli pozvat ke sledování určitě zajímavého střetnutí a zároveň je poprosit o podporu pro naše kluky“ uzavřel Benda.

To, jak se Most popasuje s Příbramí, budou moci příznivci mosteckého malého fotbalu sledovat na vlastní oči v neděli v 14:00 hodin.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář