Cestování Doprava Krimi Plzeňský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Cizinec nezvládl řízení na mokré vozovce na Plzeňsku

PŘIMDA – Řidič se svým autem dostal smyk  a v silničním příkopu narazil do kmene stromu. Při nehodě se zranili jeho tři spolujezdci. Jeden z nich byl transportován do nemocnice letecky.

Tachovští dopravní policisté přijali včerejšího dne oznámení o nehodě, která se stala krátce před 23:30 hod. na silnici mezi obcemi Svatá Kateřina a Přimda. Ve směru na Přimdu jel s vozidlem BMW 30 letý cizinec, který při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla stavu a povaze komunikace, na mokrém povrchu vozovky nezvládl řízení, vůz uvedl do smyku a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do kmene stromu.

Při havárii utrpěli zranění tři řidičovi spolujezdci (žena 24 let, dva muži ve věku 22 let a 30 let), samotný řidič vyvázl bez zranění. Spolujezdkyně a mladší spolujezdec byli převezeni záchrannou službou do nemocnice, poslední spolujezdec byl z místa transportován letecky. Policisté s řidičem provedli dechovou zkoušku a test na omamné a psychotropní látky – v obou případech s negativním výsledkem. Vzniklou škodu odhadli na 80 000 korun. Nehodou se i nadále zabývají.

Autor : por. Bc. Dagmar Jiroušková

ilustrační foto

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Cizinec nezvládl řízení na mokré vozovce na Plzeňsku

  1. Pingback: other

Napsat komentář