Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Záchranáři zasahovali u smrtelného pádu ženy z okna paneláku v Opavě

OPAVA – Posádky ZZS MSK zasahovaly u pádu z výšky v Opavě. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska přijali informaci o události několik minut před desátou hodinou. Na místo ihned vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště.

Šestačtyřicetiletá žena měla podle informací, které mají záchranáři k dispozici, spadnout ze šestého či sedmého patra panelového domu. V okamžiku příjezdu posádek záchranné služby již byla na místě hlídka městské policie, jejíž členové poskytovali postižené základní první pomoc.

Týmy ZZS ihned zahájily rozšířenou resuscitaci, protože pacientka nejevila žádné známky života. Za trvale prováděné nepřímé srdeční masáže zajistil zasahující lékař dýchací cesty a připojil ženu k přístrojem řízené ventilaci. Prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění, především v oblasti pánve, horních a dolních končetin. Ani rychlá pomoc a resuscitace za použití přístrojové techniky a léků nevedly k úspěchu a pacientka na místě podlehla svým poraněním.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář