Krimi Praha Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KOZEL ZAHRADNÍKEM: GIBS zahájila trestní stíhání policisty z Děčínska, který prodával drogy a vynášet informace! Vyšetřován je na svobodě

DĚČÍNSKO – Příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů 4. prosince 2018 v ranních hodinách zadrželi policistu z Děčínska zařazeného na Krajském ředitelství policie Ústeckého kraje. V rámci prověřování bylo zjištěno, že tento policista opakovaně prodával a také zdarma poskytoval od ledna 2018 do současné doby metamfetamin a marihuanu osmi lidem. Dále od září 2018 do současné doby informoval své známé o činnosti Policie ČR v úmyslu umožnit jim vyhnout se případnému postihu za páchané přestupky a trestné činy.

Policista byl po zadržení následně obviněn z pokračujících přečinů Zneužití pravomoci úřední osoby dle ust. § 329 odst. 1, písm. a) trestního zákoníku a Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dle ust. § 283 odst. 1 trestního zákoníku. V případě prokázání mu za tato jednání hrozí až pětiletý trest za mřížemi.

Vzhledem k tomu, že obviněný se k uvedené trestné činnosti plně doznal, je další vyšetřování vedeno na svobodě.

Autor: kpt. Ivana Nguyenová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář