Doprava Krimi Moravskoslezský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Reflexní vesty pro spolujezdce

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V tomto ročním období dochází často na pozemních komunikacích k výskytu snížené viditelnosti. Proto připomínáme, že v silničním provozu je nutné nejen vidět, ale i být viděn.

Dnešního dne se na území celého Moravskoslezského kraje uskutečnila dopravně preventivní akce, která je realizována Policií České republiky ve spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů. Na jednom ze stanovišť spolupracoval s policisty také krajský koordinátor BESIP. Policisté se v rámci kontrol zaměřili mimo jiné na povinnou výbavu motorových vozidel.

Pro zvýšení bezpečnosti a zlepšení viditelnosti osob při mimořádných událostech v silničním provozu (dopravní nehoda, porucha vozidla) obdrželi „vzorní“ řidiči od dopravních policistů dárek v podobě reflexní vesty pro spolujezdce. Ve vozidle je totiž vhodné mít tolik vest, kolik v něm cestuje osob. Je také žádoucí mít vestu v dosahu pro její případné rychlé použití. Umístění vesty v zavazadlovém prostoru vozidla není příliš ideální.

Policisté během akce předali (řidičům, spolujezdcům) stovky reflexních vest. Preventivní činnost moravskoslezských policistů byla osádkami vozidel pozitivně hodnocena.

Autor : por. Mgr. Lukáš Kendzior

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

2 Replies to “Reflexní vesty pro spolujezdce

  1. Pingback: Study in Africa

Napsat komentář