Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Čtveřice cizinců, která přepadla zlatnictví v Teplicích, odcizila hodinky za sedm milionů korun! Pachatele dopadli kriminalisté v Praze

TEPLICE – Necelých 24 hodin stačilo kriminalistům k zadržení podezřelých z loupežného přepadení prodejny klenotnictví v ulici Krupská v Teplicích. Kriminalistům Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje se ve velmi krátké době podařilo objasnit tento závažný zločin, ke kterému došlo v nedávné době v Teplicích. Informace k případu dnes poskytli na tiskové konferenci náměstek ředitele krajského ředitelství plk. Mgr. Zbyněk Dvořák a vedoucí odboru obecné kriminality plk. Mgr. Martin Charvát.

K loupežnému přepadení došlo v pondělí 17. 12. 2018 kolem 10:40 hodin. Pachatelé následně odcizili luxusní pánské a dámské hodinky různých značek a způsobili podle předběžného vyčíslení škodu téměř 7 milionů korun.

Díky intenzivní operativní práci již následující den policisté ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy zadrželi 4 cizince (32-41 let) patrně Litevce, kteří byli obviněni z trestného činu loupeže a byl podán návrh na uvalení vazby.

Pachatelé se v minulosti pohybovali také na Ústecku, kde z benzinové pumpy v Tisé odjeli po natankování bez zaplacení, na místě si ale vyměnili registrační značky u auta. Zachytily je při tom dokonce bezpečnostní kamery.

Čtyři muže soud už poslal do vazby, byli totiž součástí širší organizované skupiny, k níž by měli patřit údajně ještě další dva lidé. Po nich již pátrá Interpol.

 

Autor: Honza Vraný

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář