Auto-Moto Doprava Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Po požáru nákladního automobilu u Věšína hasiči likvidovali velké množství nafty

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Profesionální hasiči ze stanice Příbram spolu s dobrovolnými jednotkami z Věšína a Rožmitálu pod Třemšínem vyjeli k nahlášenému požáru nákladního automobilu na silnici první třídy číslo 19 mezi obcemi Věšín a Míšov. Prvotní informace hovořila o tom, že vozidlo je naloženo železem a řidič se pokouší hasit požár pomocí přenosného hasicího přístroje. 

Po příjezdu k události bylo zjištěno, že se požár podařilo lokalizovat před příjezdem jednotek. Hasiči dále dohašovali motorový prostor vozidla. V důsledku požáru došlo k masivnímu úniku nafty, proto bylo na místo nutné dopravit větší množství sorbentu a sudů na přečerpání. Na místo vyjel také technický automobil z HZS Příbram a správa a údržba silnic. Komunikace musela být po celou dobu zásahu uzavřena a navíc začínala po hustém sněžení namrzat.

Z vozidla uniklo přibližně 300 litrů nafty, 400 litrů, které zbyly v nádrži, hasiči přečerpali do sudů. Kvůli úniku nafty operační středisko povolalo pracovníka vodoprávního úřadu z Příbrami, který rozhodne o způsobu odstranění dopadu na životní prostředí. Vzhledem k poškození kabiny byl požár dohašen po půlnoci. Následně byla silnice I/19 zprovozněna jedním pruhem. Hodinu po půlnoci majitel soupravy zajistil odtah, hasiči odstranili zbytek uniklé nafty a vozovku uklidili. Provoz na komunikaci byl pak zcela obnoven.

Autor: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář