Auto-Moto Cestování Doprava Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Husté sněžení i nadále komplikuje dopravu v republice, největší problémy jsou v Krušných horách

SEVERNÍ ČECHY – Husté sněžení komplikuje dopravu i nadále převážně v severních Čechách, zejména pak na hřebenech Krušných hor. Problémy jsou nejen v Ústeckém a Karlovarském kraji ale také na Liberecku. I nadále tak zůstávají uzavřené horské silnice a odříznuté od okolního světa je stále horské městečko Boží Dar na Karlovarsku.

Starosta obce Moldavy vyhlásil včera od 22. 00 hodin do odvolání kalamitní stav z důvodu neprůjezdných komunikací kvůli silnému větru a vydatnému sněžení. Jedná se o nesjízdnou komunikaci č. 382 v Novém Městě, Moldavě a na hraničním přechodu Moldava-Neurehefeld. Zároveň vyhlásil pohotovost krizového výboru obce k řešení mimořádných situací.

Meteorologové navíc varují před vysokými sněhovými závějemi na severu Čech a sněhovými jazyky v Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji. V platnosti je také výstraha před tvorbou náledí, která se týká většiny území České republiky. Pro Jablonecko a Semilsko na Liberecku je rovněž vyhlášen kalamitní stav.

Problémy s dopravou vlivem sněhu pociťují ale i řidiči napříč celou Českou republikou.

Sledujeme aktuální dění na silnicích…

Autor: Honza Vraný

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář