Královehradecký Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Základní škola Zprávy podle krajů

Místo do školy chodil za školu, za docházku se budou zodpovídat rodiče

NÁCHODSKO – Oznámení o vysokém počtu zameškaných neomluvených hodin jednoho z žáků základní školy, přijaté od pracovníků odboru sociální péče o děti začali náchodští policisté prověřovat po ukončení školního roku v letních měsících 2018.  

Čtrnáctiletý žák z Náchodska školní docházku zřejmě vyhodnotil jako nepotřebnou, tak se prostě ve školním roce 2017/2018 v lavici příliš mnoho nezdržoval.

Policisté v průběhu šetření spočítali, že problémový žák nakonec během celého školního roku kromě desítek hodin omluvených, stihl zameškat ještě téměř 140 neomluvených hodin.

 Protože školou povinný chlapec samozřejmě není zdaleka plnoletý, obrátili policisté svoji pozornost také na jeho rodiče.  Ti jsou jeho zákonnými zástupci, jsou zodpovědní za jeho správný vývoj a mravní výchovu¨, jeho „chození za školu“  mu podle všeho umožnili, či tolerovali.

V těchto dnech s oběma rodiči policisté zahájili zkrácené přípravné řízení pro přečin ohrožování mravní výchovy dítěte, a pokud soud vyhodnotí, že umožnili svému dítěti, byť z nedbalosti, vést zahálčivý život, hrozí jim až dvouletý trest odnětí svobody.

Autor : por. Mgr. Eva Prachařová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Místo do školy chodil za školu, za docházku se budou zodpovídat rodiče

Napsat komentář