Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DOBRÁ PRÁCE: Mladík se pokusil o sebevraždu na Kutnohorsku skokem z hráze rybníka! Život mu zachránili policisté, jeden z nich tonoucího mladíka držel nad hladinou

KUTNOHORSKO – Skokem z hráze Podměstského rybníka v Čáslavi se pokusil ukončit svůj život 22letitý muž. Na místo události byli přivoláni policisté prap. Michal Janoušek a pprap. Luboš Nagy. Po získání základních informací od svědků se Luboš Nagy rozhodl slanit za tonoucím do ledové vody a až do příjezdu dalších kolegů jej držel nad hladinou. Mladík byl po vytažení z vody lékařem uveden do umělého spánku a následně letecky transportován do nemocnice. Zachráněný mladík již policistům upřímně poděkoval za záchranu svého života, zatím prostřednictvím sociální sítě. 

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 kolem půl deváté večer se 22letý muž rozhodl ukončit svůj život skokem z hráze Podměstského rybníka v Čáslavi na zmrzlou hladinu vody. Při pádu došlo k prolomení ledu a následnému ponoření mladíka pod hladinu.

Hlídka policistů pprap. Luboš Nagy a prap. Michal Janoušek z místního obvodního oddělení ihned reagovali na oznámení IOS Praha – případ v FHQ a vyjeli na místo oznámení. Po zjištění skutečností a informací od přihlížejících osob (svědků) se policista Luboš Nagy rozhodl slanit za tonoucím do vody, kterého následně držel nad hladinou až do příjezdu dalších složek IZS. Mladík byl po vytažení z vody lékařem uveden do umělého spánku a následně letecky transportován do pražské nemocnice.

bannerjvpress1

Policista Luboš Nagy na místě události projevil svou osobní statečnost, kdy bez váhání se slanil do ledové vody kvůli záchraně mladého lidského života. Jeho statečný čin je příkladem nejen pro své kolegy.

Policisté byli navrženi na kázeňskou odměnu, která byla schválena vedením kutnohorské policie. Zachráněný mladík policistům upřímně poděkoval za záchranu svého života, zatím, prostřednictvím sociální sítě.

FOTOGALERIE… 

Autor: por. Mgr. Vendulka Marečková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář