HLUBOKÁ – K havárii osobního automobilu došlo dne 1. února 2019 v 7:35 hodin na silnici I. třídy č. 22 na výjezdu z obce Hluboká.
Sedmdesátiletý řidič jel se svým osobním automobilem tovární značky Peugeot 206 ve směru jízdy z obce Hluboká na obec Loučim. Na rovném úseku při výjezdu z obce Hluboká se plně nevěnoval řízení, kdy při řízení motorového vozidla podle svého vyjádření usnul.
Vyjel vpravo na pravou krajnici a sjel do silničního příkopu. Pak s vozidlem najel na svodidla, odkud se převrátilo ze svahu dolů ke kolejišti železniční trati vedoucí z Domažlic na Klatovy. Zde zůstalo převrácené na levém boku. Do kolejiště nezasahovalo. Provoz na výše uvedené železniční trati nebyl v důsledku havárie osobního automobilu ohrožen ani omezen.
Při havárii osobního automobilu nedošlo ke zranění řidiče, alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou. Na osobním automobilu Peugeot 206 byla škoda vyčíslena na 30 tisíc korun a na svodidlech na 10 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.
Autor : por. Mgr. Dagmar Brožová
5 Replies to “Řidič na Plzeňsku usnul za volantem”