Krimi Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zprávy podle krajů

V Senohrabech vyhořela rekreační chata

SENOHRABY – V neděli 10. února krátce před půl jedenáctou přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru chaty v rekreační oblasti obce Senohraby v okrese Praha-východ.

Na místo vyjely jednotky HZS Říčany a SDH Senohraby a Čerčany. Podle oznamovatele hořela chata o půdorysu 4×5 metrů. Majitelka už byla údajně mimo budovu, přesto byla k události povolána také zdravotnická záchranná služba.

Jako první byli na místě dobrovolní hasiči ze Senohrab, kteří upřesnili, že jde o požár celodřevěné chaty v plném rozsahu a určitě budou zapotřebí další cisterny s vodou. Po dojezdu všech jednotek probíhal zásah dvěma C proudy v dýchací technice, protože chata byla silně zakouřená. Majitelka objektu byla do příjezdu zdravotnické záchranné služby v péči policie. Žena se nadýchala zplodin hoření, a tak byla po prvotním ošetření odvezena sanitkou do benešovské nemocnice.

Hasiči dostali požár pod kontrolu asi za hodinu a půl od příjezdu první jednotky a za další hodinu se jim podařilo ho zcela zlikvidovat. Pak se zaměřili na rozebírání konstrukce a dohašováních skrytých ohnisek. Na místě zůstala dobrovolná jednotka obce Senohraby na dohlídku. Kolem šestnácté hodiny přijel požářiště zkontrolovat velitel zásahu, a protože vše bylo v pořádku, dohlídku ukončil a objekt předal příbuzným majitelky.

Předběžná škoda byla stanovena na 800 tisíc korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši 400 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování, zřejmě ovšem šlo o neodbornou manipulaci s plynovou tlakovou lahví.

autor: por. Bc. Tereza Fliegerová tisková mluvčí
foto: HZS Středočeského kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “V Senohrabech vyhořela rekreační chata

Napsat komentář