Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Moravskoslezský Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

Vyprošťování auta z přivaděče do přehrady Žermanice, bez znečištění vody

VYŠNÍ LHOTKA – Tři jednotky hasičů a hlavně hydraulická ruka vyprošťovacího speciálu HZS MSK z Frýdku-Místku se zapojily v úterý 12.2.2019 dopoledne do úspěšného vylovení osobního automobilu Renault Megane, který skončil ve Vyšních Lhotách (okres Frýdek-Místek) pod mostem v přivaděči do vodní nádrže Žermanice. Řidička středního věku se zranila, ale dokázala z auta vylézt ještě před příjezdem hasičů.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý čtvrt hodiny před devátou hodinou ranní. Do Vyšních Lhot vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek (odtud vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815), společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Dobratice.

Hasiči počkali, až technik státního podniku Povodí Odry sníží průtok v přivaděči, a opatrně zvedli havarované auto na silnici pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího vozidla, položili na kola a odtlačili na odstavnou plochu. Z renaultu neunikly do vody ani na silnici žádné provozní kapaliny.

 

Máte také nějaké zajímavé fotografie z vašeho okolí nebo video? Neváhejte a zašlete nám je na redakční email: redakce@jvpress.cz nebo na WhatsApp na mobilu 603 865 666 či do zprávy na Facebookovém profilu JV PRESS a spol. 

Moc rádi vaše zajímavé foto a video výtvory zveřejníme na našem zpravodajském serveru agentury JV Press.cz

autor: Petr Kůdela

foto: HZS MSK

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář