Doprava Královehradecký Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Dopravní nehoda na přechodu pro chodce

NÁCHODSKO – K dopravní nehodě, při které nákladní automobil srazil nezletilou chodkyni, došlo včera (pondělí 18. 2. 2019) v půl osmé ráno v Červeném Kostelci v Jiráskově ulici.

Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, který sraženou školačku transportoval na vyšetření a následné ošetření do hradecké fakultní nemocnice.Ve zdravotnickém zařízení si ji ponechali na pozorování.

Řidič nákladního automobilu, jedoucí ve směru od Horního Kostelce, po projetí pravotočivé zatáčky zřejmě nezareagoval správně na dopravní značení v reflexním rámečku, upozorňující na přechod pro chodce i přebíhání dětí, ani na vzniklou situaci. Nezastavil za osobním vozidlem, jehož řidička umožňovala přebíhající nezletilé dívce bezpečné přejití po přechodu pro chodce, ale pokusil se vyhnout vlevo. Tam se však střetl s přebíhající chodkyní, kterou těsně před dokončením překonání vozovky zachytil a srazil na vozovku. Zraněné dítě si převzali do péče zdravotníci, přivolaní policisté uzavřeli komunikaci pro přistání vrtulníku a regulovali dopravu po objízdné trase.

Vyšetřování nehody převzali dopravní policisté. Na místě provedená dechová zkouška u řidiče nákladního vozu vyloučila jeho požití alkoholu. Veškeré okolnosti nehody včetně příčiny a míry zavinění jednotlivých účastníků policisté nyní dále vyšetřují.

Autor : por. Mgr. Eva Prachařová

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář