Auto-Moto Doprava Krimi Liberecký Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Šofér mazdy se na Českolipsku ze zákazu řízení moc nepoučil! Policisté ho znovu přistihli za volantem pod vlivem drog

ČESKOLIPSKO – Osobní vozidlo tovární značky mazda zaujalo v úterý v podvečer v České Lípě policisty hlídkové služby svou rychlou jízdou,  a proto vyjeli za ním. Jakmile je šofér zaregistroval za sebou, přidal plyn a snažil se jim zmizet z dohledu.

Za tímto účelem zamířil na parkoviště pod nemocnicí v Liberecké ulici v České Lípě, kde chtěl auto odstavit a opustit. To už ale nestihl. Policisté  ho na parkovišti zastavili a zkontrolovali. Protože pojali podezření, že je pod vlivem drog, podrobili ho na místě orientačnímu testu na návykové látky. Ten potvrdil přítomnost amfetaminu v jeho těle, na otázku kolik přesně ho v sobě měl, odpoví výsledek vyšetření krve, kterému se podrobil.

Navíc u něj hlídka našla narkosáček s pervitinem, který měl u sebe do zásoby pro svoji potřebu.  Prověrkou v databázi řidičů přitom policisté zjistili, že mu úřady vrátily řidičský průkaz teprve před týdnem.

V loňském roce mu ho odebraly právě pro řízení pod vlivem návykových látek. O tom, jak  dlouhý trest zákazu řízení bude mít tentokrát, rozhodnou výsledky jeho krevního testu, na které čekáme.

Pokud by množství drogy, kterou v sobě měl,  zakládalo skutkovou podstatu přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, mohl by ho soud poslat až na  rok do vězení.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář