Doprava Krimi Moravskoslezský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Z havarované dodávky na rozestavěné dálnici D48 u Příbora unikal plyn, s vyproštěním vozu pomohla speciální Tatra

PŘÍBOR – Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 8. března 2019 od půl deváté večer na rozestavěném mostním úseku dálnice D48 u Příbora na Novojičínsku. Havarovala tam dodávka s pohonem na stlačený zemní plyn. 

K události byly po ohlášení vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic HZS MSK v Novém Jičíně a Frýdku-Místku, spolu s nimi i dobrovolná z Příbora.

Hasiči po příjezdu zjistili, že řidič dodávky Iveco Daily, převážející náklad zhruba 800 kilogramů tiskovin, vyjel mimo těleso rozestavěného dálničního mostu. Vůz zůstal zaklíněný v mezeře mezi jednotlivými konstrukcemi, řidič z něj však vyvázl nezraněn.

Z automobilu začal v důsledku nárazu unikat stlačený zemní plyn, hasiči  v blízkosti dodávky naměřili koncentraci 100 ppm. Vzhledem k charakteru poškození a poloze vozu nebylo možno únik zastavit, zasahující jednotky tak připravily trojnásobnou požární ochranu a nechaly plyn kontrolovaně vypustit.

Hasiči poté připravili vůz k vytažení – hydraulickými nůžkami ustřihli část roxoru, který bránil vytažení dodávky a dřevěnými hranoly ji zajistili proti nežádoucím pohybům a následnému poškození.

K samotnému vyproštění byl povolán speciální automobil Tatra 815 z novojičínské stanice HZS MSK. Ten pomocí hydraulické ruky nadzvedl nejprve zadní a poté přední část dodávky a položil ji na bezpečnou pevnou část dálnice.

Odtud si jej pak na vůz odtahové služby bez problémů naložil pracovník soukromé společnosti.

Zdroj : HZS Moravskoslezského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář