Auto-Moto Doprava Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Mladý motorkář na Jindřichohradecku nezvládl řízení a po smyku vylétl ze silnice a narazil do dvou pařezů! Na místě zemřel

JINDŘICHOHRADECKO – Třiadvacetiletý motorkář jedoucí na motocyklu tovární  značky Yamaha FZ 1, jel  po silnici ve směru jízdy od Jemnice na obec Dačice nezvládl řízení a vylétl ze silnice a následně havaroval! Na místě zemřel.

Ve vzdálenosti 500 metrů za křižovatkou se silnicí III. třídy č. 15214 pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, kdy po předjetí předním jedoucích vozidel a zařazení se před tato vozidla, vlivem nepřiměřené rychlosti na počátku levotočivé zatáčky nezvládl řízení motocyklu, který intenzivním bržděním uvedl do smyku, ve kterém vyjel vpravo mimo komunikaci, kde v lesním porostu čelně narazil do dvou pařezů.

Následkem nárazu došlo k celkové deformaci motocyklu a vymrštění mladého řidiče do lesního porostu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič motocyklu mnohačetná poranění neslučitelná se životem.

Na místě tragické dopravní nehody zasahovaly všechny složky IZS. Byla vyžádána letecká podpora  LZS Vysočina., kdy zasahujícím lékařem byla nařízena zdravotně zjišťovací pitva zemřelého.  Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na motocyklu ve  výši nejméně 80 000 korun. Dále škoda na moto oblečení a přilbě motocyklisty ve výši   nejméně  20 000 korun.  Dopravní policisté  z Jindřichova Hradce případ precizně zadokumentovali a na místě si jej převzali.

Na Jindřichohradecku tak v tomto roce zbytečně vyhasl první lidský život. V Jihočeském kraji se jedná o sedmou osobu, která zemřela při dopravní nehodě.

Autor: por. Mgr. Bc. Hana Millerová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář